آموزش فلش فایل کامبینیشن و نکات کلیدی COMBINATION

 

آموزش فلش فایل کامبینیشن و نکات کلیدی COMBINATION را در این پست برای شما همراهان همیشگی سایت رام کال آماده آموزش کرده ایم.تا انتهای آموزش با ما هرماه باشید

تعریف کامل و اولیه فایل COMBINATION فایل چیست؟

برای فایل های کامبینیشن COMBINATION چندین تعریف وجود دارد، اما اگر از لحاظ لغوی به مفهوم آن نگاه کنیم COMBINATION به مفهوم ترکیبی است. گوشی های سامسونگ از محبوبترین گوشی های بازار هستند و طرفداران و مصرف کنندگان زیادی در بازار کشورمان و در کل جهان نیز دارند .یکسری مشکلات رایج در گوشی های سامسونگ وجود دارد که برای حل هر کدام ما نیاز داریم فایل های خاصی داشته باشیم مثلا حل مشکل بوت،سریال و بیس باند،قفل امنیتی گوگل ، DRK ارور ،دانگرید سیستم عامل و … که کار تعمیرات نرم افزار ی را برای گوشی های سامسونگ سخت و مشکل و کمی هم پیچیده میکرد.

شرکت سامسونگ برای بر طرف نمودن این مشکلات و آسان تر کردن تعمیرات نرم افزاری اقدام به انتشار سری فایل های COMBINATION نمود. ترکیب و ساختار این فایل ها مجموعه ای کامل از فایل های مورد نیاز تعمیرات است مانندDRK، SBOOT، PIT، CERT، FRP و سایر فایل های که برای تعمیرات نرم افزاری گوشی های سامسونگ مورد نیاز است. برخی ها این فایل ها را فایل فلش کارخانه ای می نامند که البته می تواند نام درستی باشد این فایل ها در شرکت سامسونگ جهت تست مشکلات نرم افزاری دستگاه استفاده می شوند. به این صورت که این فایل ها بصورت خام روی گوشی اجرا می شوند و فاقد هرگونه تنظیمات و برنامه های اضافی هستند به همین دلیل سایز آنها از رام های رسمی کمتر است. بخواهیم تعریف و یا نام دیگری برای این فایل ها انتخاب کنیم بنظر حالت SafeMode دیوایس است.

 

پیش نیازها برای نصب کامبینیشن فایل :

 • نرم افزار odin را بروی کامپیوتر خود نصب کنید.
 • درایور گوشی خود را  روی کامپیوتر نصب کنید.
 • گوشی شما ۵۰% شارژ داشته باشد.

آموزش نصب COMBINATION :

۱- نرم افزار odin را اجرا کنید و فایل فریمور را از حالت زیپ خارج کنید.

۲- در قسمت AP فایل رام اکسترکت شده با پسوند md5 را قرار دهید.

۳- گوشی را خاموش کرده و با گرفتن هم زمان کلید های ترکیبی “ولوم پایین + هوم + پاور” آن را به حالت دانلودینگ ببرید.

۴- گوشی را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید و پس از آبی شدن قسمت ID:COM در برنامه odin بر روی کلید Start کلیک کنید.

۵- پس از نمایش کلمه pass گوشی را از کامپیوتر جدا کنید.

نکته: اگر مراحل ۱ تا ۵ را به درستی و طبق آموزش انجام داده باشید، پس از اتمام عملیات نصب، رام جدید بدون هیچ مشکلی اجرا خواهد شد.

نکته ۱: قبل از نصب این رام، کد دستوری #۱۲۳۴#* را شماره گیری کرده و از آن عکس بگیرید و یا اطلاعات داده شده را در جایی یادداشت کنید. این توصیه را همیشه جدی بگیرید چون در برند سامسونگ، همیشه درصورتیکه به هر دلیل بعد از نصب رام با هر مشکلی مواجه شویم، فقط این اطلاعات است که می تواند به ما در جهت ترمیم گوشی آسیب دیده کمک نماید. در غیر اینصورت پشتیبانی سایت قادر به حل مشکل شما نخواهد بود.

نکته ۲: با نصب این رام، تمامی اطلاعات گوشی شما اعم از مخاطبین، پیام ها، فیلم و تصاویر گالری، اپلیکیشن ها و هر نوع فایلی که بر روی هارد دستگاه موجود داشتیدحذف خواهد شد، لذا قبل از نصب رام نسبت به بکاپ گیری از اطلاعات شخصی خود اقدام فرمایید.

نکته ۳: چنانچه برنامه odin به فایل md5 ارور داد، پسوند md5. را از انتهای نام فایل حذف کرده، فایل  را نیز مجدد در برنامه انتخاب کرده و سپس بر روی Start کلیک کنید.

 

نکته اول: مسئولیت استفاده از فایل فلش های COMBINATION بر عهده خریدار می باشد.

نکته دوم: بعد از نصب این فریمورهای COMBINATION، حتما باید یک فایل فلش به صورت تک فایل یا ۴ فایل را بر روی گوشی خود نصب کنید.

نکته سوم: در هنگام خرید حتما به مشخصه فایل فلش گوشی خود دقت کنید و فایل فلش COMBINATION متناسب با ورژن گوشی خود را خرید کنید، چرا که مسئولیت انتخاب فایل فلش غیر مناسب با گوشی و رایت آن بروی دستگاه بر عهده خریدار می باشد.

نکته چهارم: این فایل فلش ها برا حل مشکلات امکان دانگرید بدون دردسر، حذف گوگل اکانت، رفع مشکلات عدم نصب رام، رفع مشکل هنگ پی در پی گوشی، حل مشکل ارور DRK، امکان تست تمامی قطعات دستگاه، ترمیم سریال NULL دربعضی موارد و… مورد استفاده قرار می گیرد و رام اصلی نمی باشد. و بعد از فلش این فایل فلش ها حتما یاید رام تک فایل یا ۴ فایل را دوباره بروی گوشی خود رایت کنید.

نکته پنجم : هنگام خرید فایل فلش های COMBINATION به ورژن فایل فلش ها دقت کنید که ورژن فایل COMBINATION خریداری شده با گوشی شما سازگار باشد در صورت خرید فایل غیر متناسب با گوشی خود فروشگاه رام کال هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نمی گیرد.

موارد استفاده از COMBINATION فایل :

FRP Lock یکی از مهمترین موارد استفاده این فایل ها می باشد، بعد از اینکه گوگل برای ارتقا سطح امنیتی و جلوگیری از عدم استفاده گوشی شخصی یک فرد توسط افراد غیر مجاز گرفت این قفل را برای سیستم عامل اندروید تعبیه نمود.بدین صورت که اگر ریست فکتوری بدون خروج از گوگل اکانت صورت گیرد این قفل فعال می شود. برای رفع این قفل راه های زیادی وجود دارد اما روش استاندارد استفاده از این فایل هاست یعنی فایل COMBINATION دیگر ایراد یا مشکلی که این فایل ها آن را حل می کنند DRK و حل مشکل گیر کردن روی آرم بعد از نصب رام یا ریست فکتوری است. البته ایرادات مهم دیگری توسط این فایل ها رفع می شوند که فهرست وار به معرفی آنها می پردازیم.

امکان دانگرید یا همان بازگشت به حالت اولیه سیستم عامل در مواردی که از ارتقا اندروید خود یا سایر مشکلاتی که با نصب رام برای شما پیش آمده ناراضی هستید.

 • رفع قفل امنیتی گوگل یا همان FRP
 • رفع مشکل نصب نشدن رام بر روی گوشی
 • رفع مشکل گیر کردن های متوالی و هنگ های پی در پی گوشی
 • بر طرف نمودن DRK ارور و حل آن
 • امکان تست قسمت های مختلف دستگاه
 • رفع مشکل NULL شدن سریال که البته در برخی موارد حل می شود
 • و چندین مورد دیگر از مشکلات نرم افزاری

 

نحوه تشخیص فایل ها COMBINATION از روی مشخصات فایل :

حالا فرض کنیم فایل شما دارای مشخصه و نامی مثل نام زیر باشد:

 

COMBINATION_FAC_FA60_A520FXXU1AQC3

فایل های COMBINATION دارای نام های با چند بخش هستند. که اولین بخش قسمت بعد از COMBINATION است یعنی همان FAC که به منطقه یا همان منطقه منتشر شده اشاره دارد.

دومین بخش قسمت FA60 است که به نسخه اندروید فایل اشاره دارد که کدهای آن بترتیب زیر است:

FA51=Android 5.1 Lollipop
FA50=Android 5.0 Lollipop
FA44=Android 4.4 KitKat
FAJP=Android Jelly BeanFTMA=Tizen OS

سومین قسمت بیلد نامبر رام هست یعنی A520FXXU1A

و آخرین قسمت به تاریخ و ورژن منتشر شده اشاره می کند QC3 که باید عبارات مرتبط را کنار هم گذاشت تا کد گشایی شود.

اولین حرف سال انتشار را مشخص می کند:

O=2015
P=2016
Q=2017

دومین حرف ماه انتشار را مشخص می کند:

A=January
B=February
C=March
D=April
E=May
F=June
G=July
H=August
I=September
J=October
K=November
L=December

سومین مورد که یک حرف یا رقم است نسخه فایل را مشخص می کند که همان نسخه اصلاح شده چندوم این فایل است:

۱=Revision 1
۲=Revision 2
۳=Revision 3
۴=Revision 4
۵=Revision 5
۶=Revision 6
۷=Revision 7
۸=Revision 8
۹=Revision 9
A=Revision 10
B=Revision 11
C=Revision 12
D=Revision 13
E=Revision 14

F=Revision 15

 

 

اگر به دانلود رام سامسونگ نیاز دارید ، می توانید از قسمت دانلود رام گوشی سامسونگ یا از قسمت دانلود رام تبلت سامسونگ ، رام مورد نیاز خود را دانلود نمائید.

کانال تلگرام رام کال

ما را از طریق کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاه کاربران

 1. امیر

  سلام من ای فایل را خریدم اما دوتا فایلتوپوشهCOMBINATION موجود است که یکی با فرمتrar است که براحتی فلش میخوره که اسمش md5_ZTO_ZTOFACدومیCOMBINATION_ZTO_FA60_است که هرکاری میکنم فلش نمیشه چکار باید کرد

  • رامکال

   درود
   داخل فایل فشرده دوتا فایل هست.یکی حجم کم و اون یکی فایل حجم زیادی داره.اون فایلی که حجم زیاد داره باید فلش کنید و قبل از فلش به مشخصه فایل دقت کنید که با گوشی شما سازگار باشه.

 2. امیر انصاری

  سلام وققتون بخیر…گوشی بنده A530 هست.کامبینیشن مخصوص رو نصب کردم و گوشی بالا آمد.بعدش به دانلود مود بردمش و رام رسمی 4 فایل ایران رو نصب کردم.اما باز هم روی لوگو گیر کرد.ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکلم کجاست.
  باتشکر

 3. فرید

  سلام خدمت اساتید
  اگه فایل کامبینیشن اشتباه نصب کنیم مشکلی کیش میاد من یه گوشی j400f دارم خاموشه فقط حالت دانلودینگ فعاله از کجا بدونم کدوم فایل کامبینیشن رو باید نصب کنم

  • رامکال

   درود
   بله اشتباه نصب کنید دچار مشکل میشه دستگاه.اگر گوشی روشن میشه و بالا نمیاد از دانلودینگ گوشی عکس بگیرید و به ایمیل یا تلگرام پشتیبانی سایت ارسال کنید تا مشکل به دق بررسی شود.

دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.